M2 DEKORASYON’ LA MUTFAK DOLABI YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR  

Mutfak Dekorasyonu İçin Uygun Renkler Nelerdir?
7 Nisan 2018
M2 Dekorasyon Küçük banyoları nasıl dekore eder ?
7 Nisan 2018
Tümünü Göster

M2 DEKORASYON’ LA MUTFAK DOLABI YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR  

M2 Dekorasyon ile Mutfak Dolabı yaptırırken öncelikle vermeniz gereken karar dolaplarınızın ve mutfak tezgâhınızın yapımında hangi malzemenin kullanılacağıdır. M2 Dekorasyon Antalya olarak Dolapların ana gövdelerinde ve kapak kısımlarında farklı malzemeler kullanabilinir , gövdede kullanılabilecek en kaliteli malzeme MDF ilede tasarlanabilinir.

MDF İngilizce Medium-Density- Fibreboard kelimelerinin baş harflerinden oluşur.

Türkçe’ye orta yoğunluklu odun lifi plakası olarak çevrilebilir. MDF odun liflerinin, sıcakta sertleşen sentetik reçine yapıştırıcılar ile karıştırılıp preslenmesi sonucu elde edilir. MDF plakalrın üzerinin teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez
hale gelen dekor kâğıdı ile kaplanmasıyla elde edilen malzemeye MDF Lam denir. Sunta ise basit odun parçalarının sentetik reçinelerle preslenmesi ile elde edilen daha basit bir malzemedir. Ekonomik açıdan daha uygun olması nedeniyle mutfak gövdelerinde sıklıkla Sunta malzeme kullanılır.

M2 Dekorasyon olarak Bu iki malzemeden hangisi daha iyidir derseniz, eğer dolaplarınızı hiç suyla temas ettirmeden kullanacaksanız görüntü açısından ikisi arasında bir fark yoktur. Çünki ikisi de aynı malzeme ile kaplanabilmekte ve estetik açsından daha iyi görünmeleri sağlanabilmektedir. Fakat mutfak gibi suyla sürekli muhatap bir alanda suya daha dayanıklı olan MDF malzemenin kullanılması daha iyi olacaktır. Bu iki malzemeyi de tanımıyor ve nasıl ayırt edebilirim diye soruyorsanız  M2 dekorasyon olarak anlatalım.

Mdf malzemenin kaplanmış yüzeylerinde görünen odunsu renkteki kısım daha pürüzsüzdür. Plakayı oluşturan parçalar talaş tozlarıdır bu nedenle daha pürüzsüz bir görüntüleri vardır. Sunta ise daha iri odun parçalarından yapıldığı için hem bu odun parçaları gözle görülür hem de yüzeyi daha pürüzülüdür.  Sunta malzeme darbelere karşı daha az dirençlidir. Mdf daha dayanıklıdır. Sunta malzeme daha hafif mdf ise daha ağırdır. Sunta malzeme fiyat açısından daha ekonomiktir.

-Mutfak dolabı fiyatları evdeki önemli maliyetlerdendir. Bu nedenle mutfak dolabı seçerken geri dönülmesi pahalı bir seçim yapacağınızı unutmayınız.

– Ucuz mutfak dolabı yerine, bütçenizin izin verdiği en kaliteli mutfak dolabını hedeflemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir